Türkçe / English
Faydalı Linkler

FAYDALI LİNKLER

Faydalı Linkler


 

DERNEKLER


 

AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Türkiye'deki önemli ambalaj sanayicilerini bünyesinde bir araya getiren ASD 1992 yılında 28 ambalaj üreticisi tarafından kuruldu. Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin amacı Türkiye ambalaj sanayinin:

  • Gelişmesine katkıda bulunmak,
  • Sektöre kimlik kazandırmak,
  • Ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak Üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak,güçlendirmek ve daimi kılmaktır.

ASD - Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin Ağustos 2007 itibari ile 184 kuruluştan 190 üyesi bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.ambalaj.org.tr

 

FLEKSIBIL AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (FSAD)

FASD 2005 yılında kurulmuş olup, Türk Fleksıbıl Ambalaj Sanayinin tek ve en yetkin temsilcisidir.

FASD, ulusal ve uluslararası platformda, tüm üyelerini temsil edebilen, haklarını koruyabilen, sektörle ilgili gelişim ve rejimlerde gündem belirleyici ve söz sahibi olabilen örnek bir sektörel sivil toplum örgütüdür.

Derneğimiz, Türkiye'de ki fleksıbıl ambalaj sektörünü bir bütün olarak geliştirmek ve sektörümüzdeki üretici firmaları dünya pazarının önde gelen tedarikçileri arasına sokmak amacıyla uygun ortam ve koşulları yaratmak için çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.fasd.org.tr

 

ETİKET SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ( ESD)

Türkiye Etiket sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla ulusal ve uluslararası platformlarda yerini alarak sektörün temsil edilmesini sağlamak, etiket sanayi alanında çalışan tüm kuruluşlar ile üyelerimiz arasında bilimsel, teknolojik sosyal yönden birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlayarak işbirliğini güçlendirmek ve daimi kılmak amacıyla kurulmuştur.

Ayrıntılı bilgi için:www.esd.org.tr

 


 

YAYINLAR


 

AMBALAJ DÜNYASI

AMBALAJ DÜNYASI, aralıksız 20 yıldır yayınlanan Türkiye'nin ambalaj ve ambalajlama alanındaki ilk magazini olma özelliğini taşıyor. Dünyadaki ve Türkiye'deki ambalajlama, etiketleme alanındaki en son yenilikler, değişimler, eğilimler AMBALAJ DÜNYASI'nda yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.packclub.net

 

PACK CONVERTING

Deneyim ve sektörel bilgi birikimi sonucu yaratılan PACK CONVERTING fleksibl, karton kutu, oluklu mukavva, plastik şişe, damacana, kap, kapak ve metal ambalaj, kapak, baskı öncesi hazırlık/klişe sistemleri, baskı teknikleri flekso-tifdruk-ofset-serigraf ve ambalaj ve etiket üretimlerinde kullanılan makine, malzeme, yardımcı malzemelerle ambalaj sektöründe yer alan üretim süreçlerini tümüyle ele almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.packclub.net

 


 

ULUSLAR ARASI KAYNAKLAR


 

FPA FLEKSIBIL AMBALAJ DERNEĞİ

Packaging Europe, ambalaj sektörüyle ilgilenenleri Doğu, Orta ve Batı Avrupa ambalaj sektörü hakkında bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Sitede Avrupa ambalaj sanayi ile ilgili HABERLER, RÖPORTAJLAR, İSTATİSTİKLER, FİRMA PROFİLLERİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:


 

www.flexpack.org


 

PACKAGING EUROPE

Packaging Europe, ambalaj sektörüyle ilgilenenleri Doğu, Orta ve Batı Avrupa ambalaj sektörü hakkında bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Sitede Avrupa ambalaj sanayi ile ilgili HABERLER, RÖPORTAJLAR, İSTATİSTİKLER, FİRMA PROFİLLERİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.packagingeurope.com

 

PACKAGING TODAY

Packaging Today ambalaj üretici ve tedarikçilerine 24 saat aralıksız olarak sektörle ilgili haberler ve gelişmeleri iletmek amacıyla kurulmuştur. Günümüzde ambalaj sektörü ile ilgilenenlerin aynı zamanda plastik sanayi, kimyasallar, benzin ve gaz fiyatları ve geri dönüşüm metotları gibi çok farklı konularda da bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Packaging Today bu farklı konularla ilgili güncel gelişmeleri sizlere ulaştırmak amacını taşımaktadır. Üstün teknolojik altyapısı sayesinde 3000’den fazla kaynak kullanılarak hazırlanan haberler 15 dakikada bir güncellenmekte ve kategorilere ayrılarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.packagingtoday.com

 


 

FUARLAR


 

İSTANBUL AMBALAJ ENDÜSTRİSİ FUARI

Avrupa'nın her yıl düzenlenen büyüklük ve kapsam bakımından en büyük fuarı olan İstanbul Ambalaj Endüstrisi Fuarı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde gerçekleştirilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:www.istanbulpackagingfair.com

 

INTERPACK

Interpack Fuarı, Dünya’nın dört bir yanından gelen 2700’ü aşkın firmanın katılımları ile her üç yılda bir Almanya’nın Dusseldorf şehrinde gerçekleştirilmektedir. Fuar katılımcılara ambalaj üretim makineleri ve materyallerinde yeni geliştirdikleri teknolojileri sergileme imkânı tanımaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.interpack.com

 

DRUPA

Baskı öncesinden baskıya ve baskı sonrasına kadar tüm aşamalarla ilgili yenilikler ve gelişmeleri tek çatı altında toplayan Drupa fuarı uluslararası baskı ve ambalaj sektörünün mükemmel bir yansıması konumundadır. Drupa fuarı 1800’ün üzerinde katılımcı firma ile ziyaretçilerine baskı ve ambalaj sektöründeki yaygın kullanılan ürün ve teknikleri sergilemenin yanında en gelişmiş ve modern teknolojilerin de tanıtımına yardımcı olmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:www.drupa.com